Uutislistaukseen

Hyvinkään seurakunnan seurakuntavaaliehdokkaat 2022

I Tulkaa kaikki ehdokaslista

2    Raunisalo Riika, hautaustoimen sihteeri, agrologi AMK
3    Similä Hanna, pappi, lentokenttätyön hankeasiantuntija
4    Kalanne Hanna, varainhankinnan päällikkö
5    Klemetti-Falenius Annu, opettaja, monikulttuurisuuskasvatus
6    Väliaho Paula, lehtori
7    Talosela Minttu, opettaja
8    Leppäaho Mika, diakoni, nuorisotyönohjaaja
9    Kangas-Pusa Katri, rehtori
10  Kuusela Pekka, myyntijohtaja

 

II Lähellä ihmistä ehdokaslista

11    Kotala Maire, teollisuustyöntekijä
12    Laaksonen Jani-Tapio, merkonomi
13    Linna-Pirinen Tuija, aluepäällikkö, eläkeläinen
14    Laine Pekka, ent. komisario, eläkeläinen
15    Pahlman Irma, varatuomari, oikeustieteen tohtori
16    Ahokas Päivi, ICT asiantuntija
17    Kölhi Heikki, CNC-koneistaja
18    Kölhi Mikael, vastaava ohjaaja
19    Velin Jari-Pekka, asentaja
20    Niemi Outi, varhaiskasvatuksen opettaja, esiopetus
21    Nousiainen Pauli, pääluottamusmies, eläkeläinen

 

III Yhteinen tulevaisuus ehdokaslista

22    Arjas Inari, FM, kääntäjä
23    Gustafsson Ville, kartoittaja
24    Haapamäki Jaakko, talouspäällikkö
25    Jattu Timo, lähisuhdeväkivaltatyön asiantuntija, yrittäjä
26    Jokinen Jouko, maanviljelijä
27    Koski-Sipilä Eija, kotitalousopettaja, eläkeläinen
28    Kuronen Aino, pääemäntä, eläkeläinen
29    Laakso Maiju, viestintäasiantuntija
30    Laine Leena, KM, eläkeläinen
31    Lehto Carita, opettaja
32    Leinonen Santeri, filologian ja teologian ylioppilas
33    Löytty Aino, agrologi
34    Pendolin Heidi, teologian opiskelija (HYAY), taiteilija
35    Raita Paula, DI
36    Raninen Pauliina, musiikkipedagogi
37    Romppanen Lea, käräjäsihteeri, eläkeläinen
38    Salmi Joonas, toiminnanjohtaja, tradenomi
39    Sinisalo Henna, opiskelija
40    Skyttä Juhani, opistoupseeri evp.
41    Suuronen Terhi, sosionomi AMK, sosiaaliohjaaja
42    Söderholm Juha, maanviljelijä, varastotyöntekijä
43    Viitanen Mika, erityisluokanopettaja
44    Willman Anni, yrittäjä

 

IV Keskellä elämää ehdokaslista

45    Karppinen Leo, DI, eläkeläinen
46    Haukijärvi Martti, DI
47    Huurinainen Saara, LitM, liikunnan ja terveystiedon lehtori
48    Saari Ilkka, rak.ins., rakennuttajapäällikkö
49    Rönnlund Hans, kauppatieteiden maisteri, lähetystyön asiantuntija
50    Rajala Inga-Lill, toimittaja, eläkeläinen
51    Jarva Helena, talouspäällikkö, kouluttaja
52    Korpiaho Matti, rovasti
53    Rantanen Marjo, eläkeläinen, terveydenhoitaja
54    Selin Julia, opettaja
55    Tyni Pekka, koulutettu hieroja
56    Jääskeläinen Mirva, DI, opettaja
57    Kiuttu Pekka. ins., eläkeläinen
58    Haukijärvi Ulla, FM, viestinnän ja markkinoinnin suunnittelija
59    Karppinen Hannele, lääkäri
60    Koponen Mallu, perhetyö, diakoni
61    Lehtinen Matti, nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja
62    Letto Virva, TM, opettaja
63    Pakkanen Annaleena, viestintäasiantuntija
64    Rainakari Raili, fysioterapeutti, eläkeläinen
65    Hyväkkä Riitta, opettaja, eläkeläinen

 

V Kuunteleva kirkko ehdokaslista

66    Hakala Juha, myyntipäällikkö
67    Juva Ulla, tradenomi, yrittäjä
68    Juva Merja, tradenomi, postinjakaja
69    Hietsilta Anton, opiskelija
70    Rainio Jaakko, kehittäjärehtori
71    Perander Pasi, hallintotieteiden maisteri, talouspäällikkö
72    Pyrhönen Niklas, hieroja, myyjä
73    Piilola Jaana, sosionomi (ylempi amk), diakoni
74    Jokirinne Hilkka, eläkeläinen, Supporting Assistant
75    Silvola Risto, TkT, IT johtaja
76    Vanhatalo Tuula, MMK
77    Matikainen Sami, valtiotieteiden yo., kansanedustajan avustaja
78    Pallonen Jouni, rakennusmestari
79    Lindholm Topi, eläkeläinen
80    Kerkelä Tarja, yrittäjä, kiinteistönvälittäjä
81    Keränen Ulla, kirurgiylilääkäri
82    Hakala Hanna, lääkäri, eläkeläinen
83    Koivunen Mauno, linja-autonkuljettaja
 

 

5.10.2022 08.17